top of page

Masaż Klasyczny

Masaż klasyczny ma szereg cennych właściwości, które mają zbawienny wpływ na ciało i samopoczucie człowieka. To najpopularniejsza technika masażu. Najczęściej polega na głaskaniu, rozcieraniu, oklepywaniu i ugniataniu. Masaż klasyczny odpręża, relaksuje i rozluźnia mięśnie.

Masaż klasyczny ma wiele dobrych właściwości. Działa przeciwbólowo, odżywia tkanki, ujędrnia mięśnie, uelastycznia skórę, rozluźnia, przyspiesza przemianę materii, poprawia ukrwienie, przyspiesza przemianę materii. Masaż klasyczny dobry jest dla osób w każdym wieku. Może dotyczyć całego ciała, ale też poszczególnych jego części.

Masażowi klasycznemu nie powinny poddawać się osoby w ciąży, miesiączkujące, gorączkujące, posiadające żylaki, tętniaki, naczyniaki, z zaburzeniami krzepnięcia krwi, z nadciśnieniem, miażdżycą, chorobą nowotworową, po przebytym dopiero co zawale.

Aby masaż klasyczny dał pożądane efekty, należy powtórzyć go w kilku seriach. Najlepsze rezultaty zauważymy po 10 seriach. Najczęściej masaż klasyczny wykonywany jest poprzez głaskanie – w ten sposób masujący wyczuwa napięte mięśnie pod skórą i je rozluźnia.

bottom of page