Masaż Ajurwedyjski

Masaż ajurwedyjski wywodzi się ze starożytnej hinduskiej tradycji medycznej. Są różne rodzaje masażu, w niektórych zabiegowi poddaje się całe ciało, a w innych tylko jego część.

 

Często, choć nie zawsze, wykorzystuje się do niego olejki eteryczne. 

Ajurweda to system medycyny rozwijający się w Indiach od starożytności. Słowo to po hindusku oznacza ‘wiedzę o życiu’. Jednym z proponowanych przez ajurwedę sposobów na podtrzymanie zdrowia jest masaż.

 

Jego stosowanie wynika z przekonania, że schorzenia dotyczące konkretnej części ciała dotyczą w rzeczywistości całego organizmu. Odczuwany w danym miejscu dyskomfort ma być jedynie objawem zaburzenia wewnętrznej równowagi.

© 2018-2019 by Chata Mirdada All rights reserved

  • Black Facebook Icon

Wszystkie artykuły i filmy zamieszczone na witrynie chatamirdada.com mają charakter edukacyjny, nie stanowią i nie mogą zastąpić porady lekarskiej. Właściciel witryny dokłada wszelkich starań, aby podawane w niej informacje były poprawne merytorycznie i nie były sprzeczne z obecną wiedzą specjalistyczną, jednakże ostateczna decyzja dotycząca form i przebiegu leczenia należy do lekarza. Redakcja i właściciel witryny nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach witryny, która nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.