Jak już większość z was wie, stworzyliśmy i udostępniliśmy naszym klientom nową, niezwykłą i unikalną w skali kraju atrakcję - zdrowotne, gorące kąpiele magnezowe.
Gorące kąpiele na świeżym powietrzu są dostępne, co najmniej w kilkunastu miejscach w Polsce. Gdzieniegdzie można też wynająć kilkuosobową, drewnianą banię na świeżym powietrzu, z podgrzewaną wodą, ale basenowe, gorące kąpiele magnezowe na świeżym powietrzu, z tego co wiemy nie są nigdzie w Polsce dostępne. Jedyny rodzaj kąpieli magnezowych, oferowany w niektórych uzdrowiskach, to kąpiele w wannie.
Dlaczego tak jest ? Już wyjaśniamy. Otóż magnez i sól zawarte w dość znacznym stężeniu w wodzie, niszczą, czy wręcz rozpuszczają większość materiałów w relatywnie krótkim okresie czasu. Dlatego drewniane ruskie banie, czy też baseniki pokryte sztucznym tworzywem, nie wytrzymują dłuższego kontaktu z solą i magnezem. Jedynie kamień, żeliwo i stal kwasowa są w stanie wytrzymać próbę czasu.
Długo głowiliśmy się nad tym jak zbudować banię, która mogłaby sprostać wszelkim wymaganiom. Zdecydowaliśmy się na banię kamienną.
Nie była to ani łatwa w realizacji, ani tania inwestycja, niemniej ze względu na wagę sprawy, zdecydowaliśmy się podjąć ten wysiłek.
Współcześnie doświadczamy chronicznego niedoboru magnezu w naszych organizmach (!), co skutkuje poważnymi dolegliwościami, gdyż jest on jednym z najważniejszych dla ludzi pierwiastków, którego niedobór prowadzi do wielu zaburzeń, chorób i powikłań. Pisaliśmy już o tym, ale dla przypomnienia przytoczmy jeszcze raz krótką wypowiedź na ten temat z "Farmacji Współczesnej", nr 9/2016:
Obsługa naszej bani jest niezwykle pracochłonna, ponieważ wymaga ona codziennej pielęgnacji, regularnej wymiany wody (w tysiącach litrów) i ciągłego jej podgrzewania do temperatury 38-40 stopni Celsjusza. To oznacza zużycie ogromnej ilości wody, drewna i magnezu (który należy wymieniać wraz z wodą), a także wysiłek związany z obsługą pieca. Same podgrzanie bani do właściwej temperatury zajmuje nam, w zależności od temperatury powietrza na zewnątrz, od 9 do 15 godzin przy ciągłym grzaniu na maksimum wydajności pieca.
Bania umiejscowiona jest pod wiatą i chroniona od wiatru, co zapewnia dużo większy komfort kąpieli, niż w tych umieszczonych w otwartym terenie. Korzystających z niej prosimy o wzięcie własnych ręczników i szlafroków. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki zdecydowaliśmy, że jeśli tylko warunki pogodowe oraz czynniki techniczne będą na to pozwalać, to nasza bania będzie udostępniana gościom od czwartku do niedzieli, w godzinach od 12.00 do 22.00.
Postanowiliśmy też, że choć samą banię udostępniamy za darmo, to wysokie koszty jej obsługi będą choć w części pokrywane przez chcących korzystać z jej dobrodziejstw. Będzie to koszt od osoby w wysokości 50 zł (cena w roku 2019) za posiedzenie, które trwa od 30 minut do nawet 1,5 godziny. O czasie trwania kąpieli każdy decyduje sam, w zależności od swojej kondycji i preferencji. W prostych słowach - będziemy się wspólnie składać na możliwość korzystania z takich kąpieli.
Zdecydowaliśmy też udostępnić takie kąpiele osobom z naszej okolicy, zdając sobie sprawę z tego , jak ważne one są dla zdrowia każdego z nas, oraz z faktu, że nigdzie indziej nie są one dostępne. Jedyną alternatywą jest suplementacja doustna oraz moczenie stóp w misce z wodą magnezową, co także kosztuje a nie koniecznie daje adekwatne efekty zdrowotne.
W celu zasięgnięcia dokładniejszych informacji oraz umówienia posiedzenia w bani, prosimy o kontakt z nami pod numerem telefonu: 7786959181.
Możliwe jest także zamówienie posiedzenia grupowego w bani, w dniach i godzinach jej otwarcia (bania na wyłączność - maksymalnie 9 osób, do 2 godzin). Koszt takiego zamówienia bani na wyłączność będzie wynosił 250 zł (cena w roku 2019).
コメント