MINDFULNESS: Hiszpańskie szkoły uczą dzieci medytacji, aby poprawić ich zdrowie psychiczne.


medytacja dzieci w hiszpańskich szkołach / zdjęcie: shutterstock

Ponad 200 hiszpańskich szkół uczy swoich uczniów uważności (Mindfulness) poprzez medytację. Tak twierdzi organizacją, która promuje tą metodę w edukacji.


Te lliczby pochodzą z drugiego corocznego Kongresu Uważności w Edukacji, zorganizowanego przez grupę o tej samej nazwie. Spotkają się ponownie w kwietniu, w Saragossie, w Aragonii.

Javier Garcia Campayo, dyrektor organizacji, powiedział, że ćwiczenia uważności pomagają w zwiększeniu zdolności uczniów do koncentracji i poprawie ich pamięci.


"Może to również poprawić jakość ich relacji, zarządzanie emocjami, zmniejszyć stres i doprowadzić do większej przejrzystości w podejmowaniu decyzji" - powiedział Campayo.

Ta idea pojawiła się, gdy brytyjski rząd ogłosił, że 370 szkół będzie uczyć dzieci uważności. Dane pokazały, że w 2017 roku, prawie 13 procent uczniów w wieku od 5 do 19 lat doświadczyło co najmniej jednego przypadku problemu ze zdrowiem psychicznym.

Ćwiczenie uważnościć (mindfulness) pochodzi z buddyjskich technik medytacyjnych i służy do poprawy samopoczucia psychicznego zdrowych dzieci i dorosłych oraz do leczenia zaburzeń psychicznych.


żródło: euroweeklynews.com


tłumaczenie i opracowanie:

AKAN / Chata Mirdada

www.chatamirdada.com


tagi: #mindfulness #uważność #dzieci #medytacja #szkoły #zdrowie #psychika

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018-2019 by Chata Mirdada All rights reserved

  • Black Facebook Icon

Wszystkie artykuły i filmy zamieszczone na witrynie chatamirdada.com mają charakter edukacyjny, nie stanowią i nie mogą zastąpić porady lekarskiej. Właściciel witryny dokłada wszelkich starań, aby podawane w niej informacje były poprawne merytorycznie i nie były sprzeczne z obecną wiedzą specjalistyczną, jednakże ostateczna decyzja dotycząca form i przebiegu leczenia należy do lekarza. Redakcja i właściciel witryny nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach witryny, która nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.