top of page

MINDFULNESS: Hiszpańskie szkoły uczą dzieci medytacji, aby poprawić ich zdrowie psychiczne.


medytacja dzieci w hiszpańskich szkołach / zdjęcie: shutterstock

Ponad 200 hiszpańskich szkół uczy swoich uczniów uważności (Mindfulness) poprzez medytację. Tak twierdzi organizacją, która promuje tą metodę w edukacji.


Te lliczby pochodzą z drugiego corocznego Kongresu Uważności w Edukacji, zorganizowanego przez grupę o tej samej nazwie. Spotkają się ponownie w kwietniu, w Saragossie, w Aragonii.

Javier Garcia Campayo, dyrektor organizacji, powiedział, że ćwiczenia uważności pomagają w zwiększeniu zdolności uczniów do koncentracji i poprawie ich pamięci.


"Może to również poprawić jakość ich relacji, zarządzanie emocjami, zmniejszyć stres i doprowadzić do większej przejrzystości w podejmowaniu decyzji" - powiedział Campayo.

Ta idea pojawiła się, gdy brytyjski rząd ogłosił, że 370 szkół będzie uczyć dzieci uważności. Dane pokazały, że w 2017 roku, prawie 13 procent uczniów w wieku od 5 do 19 lat doświadczyło co najmniej jednego przypadku problemu ze zdrowiem psychicznym.

Ćwiczenie uważnościć (mindfulness) pochodzi z buddyjskich technik medytacyjnych i służy do poprawy samopoczucia psychicznego zdrowych dzieci i dorosłych oraz do leczenia zaburzeń psychicznych.tłumaczenie i opracowanie:

AKAN / Chata Mirdada

www.chatamirdada.com


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page