top of page

Akupunktura skutecznie leczy problemy zdrowia psychicznegoSan Francisco, Kalifornia

Zaburzenia psychiczne są coraz bardziej powszechne w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Szacuje się, że 26,2% Amerykanów w wieku 18 lat i starszych, czyli około jedna czwarta dorosłych, cierpi na rozpoznawalne zaburzenia psychiczne w każdym roku. Po przeliczeniu na populację wg. spisu powszechnego z 2004 roku liczba ta przekłada się na ok. 57,7 miliona osób. Ponadto zaburzenia psychiczne są główną przyczyną niepełnosprawności w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, u ludzi w wieku 15-44 lat.

Harvard Medical School informuje, że depresja jest jednym z 5 najważniejszych schorzeń, w przypadku których, ludzie szukają alternatywnej opieki, w tym akupunktury i tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM).

Tradycja 3.000-letniej, wschodniej praktyki medycznej mówi, że u człowieka nie ma rozdzielenia między umysłem a ciałem - one są ze sobą powiązane i w utrzymaniu zdrowia nawzajem na siebie wpływają. Kiedy emocje są nadmierne, długotrwałe lub jedno i drugie, mogą stać się problematyczne i powodować objawy fizyczne. W przeciwieństwie do medycyny zachodniej, która koncentruje się głównie na łagodzeniu objawów, akupunktura i chińska medycyna leczą zarówno objawy choroby psychicznej, jak i podstawowe przyczyny zaburzeń równowagi organizmu.

Medycyna chińska stosuje różne techniki, takie jak akupunktura, ziołolecznictwo, praca z ciałem, zalecenia dotyczące stylu życia (np. diety i ćwiczenia energetyczne), aby przywrócić równowagę w organizmie. Zapewnia bezpieczną i skuteczną alternatywę dla leków przeciwdepresyjnych i innych leków, z dodatkową korzyścią bardzo małej ilości albo wręcz żadnych skutków ubocznych.

Psycholog John Allen z University of Arizona w Tucson i Acupuncturzystka Rosa Schnyer przeprowadzili pierwsze kontrolowane pilotażowo badanie dotyczące leczenia objawów depresji za pomocą akupunktury w zachodnim świecie naukowym. W randomizowanym badaniu z podwójnie ślepą próbą, 34 pacjentów z depresją, którzy spełniali kryteria diagnostyczne DSM-IV, przydzielono do jednej z trzech grup leczenia przez okres ośmiu tygodni.

Pierwsza grupa otrzymała leczenie akupunktury specjalnie dostosowane do ich objawów depresji. Druga grupa otrzymała ogólne leczenie akupunktury nie związane z depresją, a trzecia grupa została umieszczona na liście oczekujących na leczenie akupunkturą, ale nie otrzymała leczenia.


Badanie wykazało, że osoby w dostosowanym leczeniu akupunkturą doświadczyły znacznego zmniejszenia objawów depresji, w porównaniu do tych w niespecyficznym leczeniu. Ponadto ponad 50% uczestników nie spełniało już kryteriów diagnostycznych DSM-IV, dotyczących depresji, po zakończeniu badania. Wyniki badań sugerują, że sama akupunktura może być tak samo skuteczna, jak w przypadku innych rodzajów terapii, łagodzących objawy depresj, stosowanych w zachodniej medycynie, takich jak psychoterapia i leki.

O "American College of Traditional Chinese Medicine" (ACTCM)

Amerykańska Wyższa Szkoła Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (ACTCM), od roku 1980, zapewniła społeczeństwu niedrogą, lecz wysokiej jakości opiekę zdrowotną i wyszkolonych specjalistów od akupunktury, masażu i medycyny chińskiej. Oprócz programu studiów podyplomowych, ACTCM oferuje także kształcenie ustawiczne, edukację publiczną, pomoc społeczną i usługi kliniczne w akupunkturze i medycynie. ACTCM otrzymała wiele nagród za swój program nauczania, wydział i klinikę, a także została wybrana "Najlepszą uczelnią z Zatoki" zarówno przez "San Francisco Weekly", jak i "San Francisco Bay Guardian". ACTCM jest akredytowana przez Komisję Akredytacyjną ds. Akupunktury i Medycyny Orientalnej i jest prywatną organizacją non-profit, 501 (c) (3), zwolnioną z podatku. żródło: ACTCM.edu przetłumaczył i opracował: AKAN / Chata Mirdada

www.chatamirdada.com


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page